Képzeljük csak el, hogy mennyire jó lenne néha berendezni a kertben a nappalit. A jó hír az, hogy az elképzelés megvalósítható egy télikert kiépíttetésével. De valójában egy ilyen helyiség több feladatot is elláthat, funkcionálhat ugyebár üvegekkel körbevett nappaliként, kertként, vagy egy napsütéssel teli ebédlőként, ami a szabad ég alatt van.
Fontos tényezők a télikert tervezését megelőzően!
Az egyik legfontosabb lépés, hogy a falak, illetve a tető szerkezete legyen megfelelően előkészítve. A tetőrendszernek strapabírónak kell lennie, hogy merőben ellenálljon a különféle időjárási viszonyoknak, például az erősebb széllökéseknek, valamint a rajta fekvő hó súlya se okozzon bonyodalmakat. Az oszlopok közé kerülő elemek többféle típusból készülhetnek, lehetnek műanyagból, alumíniumból, de a függőleges falakat is lehet akár bukó-toló vagy harmónikaajtóval pótolni.
Mindig kérjük szakember segítségét!
Télikert építése nem bonyolult feladat, de semmiképp sem javasolt házon belül megoldani a kivitelezést. Szakmai tudás és tapasztalat szükséges ahhoz, hogy az alkatrészek megfelelően kerüljenek illesztésre, és egyik elem se jelentsen balesetveszélyt. Nem mellesleg a minőség sem egy utolsó szempont, ha ez nem valósul meg előfordulhat, hogy a szél befúj majd a réseken. Egy télikerttel az otthonunkban maximálisan a természet közelében érezhetjük magunkat a hideg hónapokban is, és gyönyörködhetünk a tájban, miközben kellemes hőmérsékletben tartózkodunk. Nyáron pedig szellős, hűvös terasszá alakíthatjuk.
A télikert akár elbontható kivitelezésben is elkészíthető, mivel könnyűszerkezetekből álló építmény. Nem sokban különbözik a fixtől, ennél a típusúnál a betonba és a falba kerülő rögzíthetőségeket kell előre elkészíteni. Nem indokolt ezt a fajtát választani, ha a nyílásokkal megoldható, hogy nyáron is tökéletes hőmérsékletű és szellőzésű maradjon.
A háromrétegű hőszigetelt üvegeknek köszönhetően a télikert világos marad, és akár lakórészként is használható a téli időszakban.