A szagelszívók remek szolgálatot tesznek a konyhában a főzés során, hiszen megszüntetik a kellemetlen szagokat. Szagelszívók hiányában nagyon nehezen szellőztethető ki a konyha, az olajból, zsírokból és az odaégett ételekből származó szagok sokáig érezhetőek. A szagelszívó hosszú ideig akkor fog kiválóan működni, ha rendszeresen ki van tisztítva, de erről a folyamatról rengeteg háztartás megfeledkezik. Sokan azért mulasztják el, mert fogalmuk sincs, hogy miként varázsolják tisztává.
Hogyan tisztíthatjuk meg a szagelszívót?
A modern konyhákból napjainkban nem hiányozhat a szagelszívó, páraelszívó. A rendszernek köszönhetően a függönyök, bútorok, ruhák nem fogják magukba szívni a rossz szagokat. két-három havonta bizony célszerű egy alapos takarításon átesnie, ami nem csak a működés szempontjából kihagyhatatlan lépés, hanem esztétikai szempontból is. A szűrőkön viszonylag nagyon gyorsan felgyülemlik a piszok, zsírréteg is kialakulhat, ilyenkor könnyedén megtelepszenek a baktériumok, kórokozók, ráadásul romlik a teljesítmény és az energiafelhasználás is növekszik, ami jelentősen megnöveli a kiadásainkat.
Először a külső felületnek essünk neki, de ne dörzsi szivacsot alkalmazzunk, hanem inkább puha törlőkendőt, hogy ne sérüljön a felszín és ne keletkezzenek karcolások. A rozsdamentes alumínium nagyon érzékeny. Mielőtt alkalmaznánk valamilyen bolti tisztítószert, előbb csináljunk tesztet egy kevésbé látható részén a szagelszívónak. A mosogatószer forró vízzel vegyítve általában tökéletes végeredményt eredményez.
Ezután a szagelszívó alsó része következik, ami már jóval macerásabb feladat, hiszen itt alakul ki a zsírréteg. Itt már nyugodtan használhatunk dörzsi szivacsot és valamilyen folttisztítót, de jó tisztában lenni azzal a ténnyel, hogy a forró víz és a szódabikarbóna remek választás a zsír-, olajfoltok ellen.
Végül gondoskodjunk a rács és a szűrők tisztításáról, amelyek kiszedhetőek a szagelszívóból. A használati útmutatót okvetlen fussuk át, nehogy kárt tegyünk a rendszerben. Először forró vízben áztassuk pár órán át, majd zsíroldó segítségével alaposan töröljük át. A szűrőt ilyenkor mindenképp cseréljük ki egy teljesen új darabra.