A bútorok tökéletes ékei egy lakásnak, mondhatni, hogy ezek a berendezési tárgyak alkotják az otthon melegét. A bútorok meglehetősen értékesek, éppen ezért arra kell törekednünk, hogy minél hosszabb legyen az élettartamuk és eredeti kinézetüket is a lehető legtovább megőrizzék. Ehhez nagyban hozzájárulhatunk, ha odafigyelünk rájuk és rendszeresen ápoljuk, illetve tisztítjuk őket. Ma már számtalan típusú bútorápoló szer a rendelkezésünkre áll, így bőven van miből válogatnunk, de nem egyszerű megtalálni a legideálisabbakat. Arra is figyeljünk, hogy az adott típus milyen felület kezelésére alkalmas, ugyanis a különböző anyagokhoz külön kaphatóak tisztítószerek, a fához például célszerű valamilyen faápolót vásárolnunk.
Egy tölgyből készült bútor, vagy éppen egy furnér lap más ápolást igényel. A pácolt fafelületek tisztítása is nagyobb figyelmet igényel. A minőségi bútorápoló szerekkel maradéktalanul eltüntethetjük bútorainkról a szennyeződéseket, fényesebbé válnak, sokszor még szebbek is lesznek, mint újkorukban voltak. Egyes tisztítókban még olyan összetevő is van, ami védi a felületeket a karcoktól és a portól.
Milyen speciális felületek vannak még?
A lakkozott felületek is különös bánásmódot igényelnek, ezekre a felületekre is fejlesztettek ki a gyártók bútorápolókat, de akár házi praktikákat is kipróbálhatunk. A lakkozott bútorokra például kiválóan hat a méhviasz, amit gőz felett kell megolvasztani, majd egy puha törlőre rakni, végül egyenletesen átkenni az érintett felületet. A méhviasz a jó illatokról is gondoskodik, frissesség lesz tőle a helyiségben.
Mint már említettük a fa bútorokhoz is vegyünk fához való bútorápolókat, a fényességüket viszont az olívaolaj segítségével is visszaadhatjuk. A keverékhez szükséges 2 dl olívaolaj, ehhez pedig 2 cl citromlevet kell adagolnunk.