Az órabolt tulajdonosokat gyakran faggatják arról, hogy miként lehet egy szép karórát az otthon díszévé tenni.
Az óraforgatók olyan lenyűgöző eszközök, amelyek segítenek az automata órák működésben tartásában akkor is, amikor azokat nem viselik. A következő bejegyzésbe számos dolgot elárulunk, amit az óraforgatókról tudni érdemes, többek között azt, hogy mikor jelent meg az első, hány karóra tárolható és forgatható benne egyszerre, illetve miként tehetjük az órát otthonunk díszévé.
Az óraforgatók története
Az első óraforgató a 20. század elején jelent meg, amikor az óragyártók rájöttek, hogy az automata óráknak mozgásra van szükségük a működésük fenntartásához. A kezdetekben ezek az eszközök egyszerű fadobozok voltak, amelyek körkörös mozgással forgatták az órát, hogy szimulálják a csukló mozgását. Idővel egyre kifinomultabbá váltak és ma már elképesztően modernek, stílusosak.
Hogyan működnek az óraforgatók?
Lényegében az egész egy kis motor, amely körkörös mozgással forgatja az órát. Az óra forgása utánozza a csukló mozgását, így működésben tartja az órát. Az óraforgatók többféle stílusban kaphatók és nem foglalnak el sok helyet, valamint meglehetősen mutatósak, ezáltal feldobják egy helyiség enteriőrjét. Különösen hasznosak azok számára, akiknek több automata órájuk van és váltogatva viselik őket. Az óraforgatók tehát biztosítják, hogy minden óra felhúzva maradjon és bármikor viselhető legyen.
Hogyan válasszunk óraforgatót?
Az óraforgató kiválasztásakor több tényezőt is figyelembe kell venni. Először is meg kell határoznunk, hogy hány órát szeretnénk egyszerre tárolni és forgatni, ugyanis egy, két, három, négy és akár hat óra is tartható bizonyos modellekben. Másodszor, figyelembe kell vennünk a költségeket, hogy mennyit szánunk egy óraforgatóra, hiszen léteznek nagyon drága darabok is.
Az óraforgatók otthonunk díszítésére is ideálisak, számos stílusban és dizájnban kaphatók, a karcsú és moderntől egészen a vintage és klasszikusig. Választhatunk olyan óraforgatót, amivel színt vagy különleges stílust kölcsönzünk a szobának. Néhány óraforgatóhoz még vitrin is tartozik, így műtárgyként is bemutathatjuk az órákat.