Jellemzően ipari parkokban, a mezőgazdaságban, építkezéseken, de még erőművek területén is számtalan haszongépjármű – targoncák, traktorok, egyéb logisztikai gépek – rónak hosszú kilométereket napi szinten. Viszonylag ritkán hagyják el a helyszínt, ezért logikusan merül fel a kérdés, hogyan tankolják ezeket az eszközöket? A megoldást viszonylag egyszerűnek tűnik, pedig nagyon komplex rendszerek biztosítják: helyben kell megtankolni. Ezt a cél szolgálja egy konténerkút, amely képes ellátni az állományt megfelelő üzemanyaggal.
A konténerkútba általában tankerek szállítják be az üzemanyagot. Annak érdekében pedig, hogy ne tudjanak visszaélni az ingyen benzinnel az ott dolgozók, különféle jogosultságkezelő és hozzáférést biztosító, illetve azt tiltó lehetőségek vannak. Így nem fordulhat elő, hogy egy, a kutat használó munkatárs illetéktelenül megtankoljon akár egy kannányi benzint, így spórolva a saját benzinköltségén.
Sokszor előfordul, hogy nem egy, hanem több vállalkozás üzemeltet ilyen konténerkutat. Ilyenkor megosztják a költségeket, és mindenki akkora részét fizeti, amennyi a felhasználása. Itt is kritikus fontosságú, hogy pontosan mérhető legyen, melyik cég mennyi üzemanyagot használt el adott időszak alatt.
Ezért nem találkozni targoncákkal a benzinkutatok
A targoncák sokszor még kényesebb abroncsokkal vannak felszerelve, így közúti közlekedésre nem alkalmasak. Míg egy traktor képes az autók és kamionok által is használt utakon haladni, addig például egy villás munkagép már nem. Akadnak tehát olyan esetek szép számmal, ahol egyszerűen nem lehet másként megoldani a tankolást egy telephelyen másként, csak konténerkúttal.
Fontos azonban leszögezni, hogy személyautókat és kamionokat a legritkább esetben lehet megtankolni saját üzemeltetésű konténerkúttal. Erre találták ki a különböző üzemanyagkártyákat, amelyekkel nagy mennyiségben, általában bizonyos kedvezményekkel lehet a járművet üzemanyaggal feltölteni.