Milyen árnyékolót válasszunk?

Lassan itt a nyár és jönnek a nagy melegek, ezért gondoskodnunk kell arról, hogy jól érezzük magunkat az otthonunkban, ezért bizonyos területeket nem árt leárnyékolnunk. Gondolunk itt például az erkélyre, teraszra vagy a kert bizonyos területeire, ha nincs elegendő fa. Egy új ház felépítésekor is vegyük számításba az árnyékolást, a tulajdonosok az esetek többségében megfeledkeznek róla. Lényeges, hogy az árnyékoló esztétikus megjelenésű legyen és kellően strapabíró, hogy a szélsőséges időjárási viszonyok se tudjanak kárt tenni benne.

Válasszunk ideális és minőségi árnyékolót a teraszra és az erkélyre.

Tokos árnyékolók beépítését még a tervezési fázisban figyelembe kell venni, az építkezést követően már nincs lehetőség a módosításra, maximum egy jelentősebb összeg befizetését követően. Legyen szó akár redőnyről vagy zsaluziáról, a tokszerkezetük a homlokzat takarásába kerül. A vakolható tokszerkezet kiváló hőszigetelés szempontjából, viszont előzetes tervezés szükséges hozzá, mivel a nyílászárók kialakításához kell igazítaniuk. A modernebb otthonokba gyakran választják az okosredőnyt vagy okoszsaluziát.

Mi kerüljön az erkélyre, teraszra?

Az erkélyre, illetve teraszra ideális egy minőségi napellenző is. A napellenző garantáltan otthonosabbá varázsolja a környezetét. A ponyvás árnyékolók hatásosan és biztonságosan fedik le az adott területet. A napellenzők többféle színben és méretben beszerezhetőek, a tokszerkezetük is eltérhet egymástól. Hajtókarral mozgathatóak, de vannak már motorizált kialakításúak is. Az automatizált változatokhoz szenzorok, fény- és szélérzékelők is tartozhatnak.

Óriási előnye még a napellenzőknek, hogy az erkélyhez, teraszhoz tartozó helyiséget is leárnyékolja, ezáltal jóval kedvezőbb lesz a szobában a hőmérséklet. A függőleges napellenzőkkel a betekintés elleni védelmet is kialakíthatjuk.

A felsoroltakon kívül napjainkban olcsóbb megoldások is elérhetőek már, ami napjainkban rendkívül felkapott az a napvitorla. Modern megjelenést biztosít és több színben, valamint formában is megvásárolhatjuk, ráadásul a felszerelése sem igényel különösebb szakértelmet.

 

Ápoljuk bútorainkat természetes alapanyagokkal!

Senki sem szeretne rendezetlen, koszos környezetben élni, ezért igyekeznünk kell mindent elkövetni annak érdekében, hogy rend legyen körülöttünk. Ehhez bizony az is hozzá tartozik, hogy a bútorainkkal is törődjünk és ápoljuk őket rendszeresen és megfelelően. Az sem mindegy, hogy miként, illetve milyen tisztítószerrel tesszük ezt meg.

A legtöbb típusú szennyezi a szoba levegőjét, ami nem tesz jót az emberi szervezetnek, meglehetősen károsítja. Allergiás reakciókat is kiválthatnak, ami súlyos következményekkel is járhat. Azonban léteznek természetes módszerek is a bútorok ápolására, amiket mi magunk készíthetünk el, ráadásul költségkímélő és környezetbarát megoldások.

A bútorok szépségét fontos megőrizni.

Melyek ezek?

A portalanításra létezik egy egyszerű keverék. 1 liter vízhez keverjünk egy teáskanálnyi 15%-os ecetet és 1 teáskanál glicerint. Ezt keverjük össze és töröljük át vele a felületeket. A keverék segít abban, hogy a bútoron ne tapadjon meg a por rövid idő alatt.

Makacs foltok is keletkezhetnek a bútorokon egy véletlen balesetnek köszönhetően, de erre is van megoldás. 1 teáskanál fehér vazelinolaj és 2 teáskanál terpentin szükséges a makacs szennyeződések eltüntetéséhez.

A pácolt bútorainkat is megfiatalíthatjuk 300 ml lenolaj és 1 teáskanál só segítségével. Alaposan keverjük össze majd tegyünk pár cseppet egy textil darabra és dörzsöljük át vele a berendezést. A pácolt bútordarab garantáltan megújul és fényes lesz, a foltok maradéktalanul eltűnnek tőle, de a végén egy puha és száraz kendővel okvetlen töröljük át az egészet.

A tölgyfa bútorokat más keverékkel kezeljük, ehhez 1 evőkanál méhviasz, 300 ml sör és 2 teáskanál cukor szükséges. A méhviaszt gőz fölött olvasszuk meg, ezt követően hűtsük le, ne hagyjuk, hogy szilárddá váljon és egy ecset segítségével vigyük fel a kívánt területekre, majd dörzsöljük fényesre.

Az alábbi módszerekkel garantáltan szebbé tehetjük a bútorainkat, sőt még a környezetünket is kímélhetjük és jelentős kiadással sem kell számolnunk.