Az ősz elmúltával kevesebb időt töltünk már a kertben. A nyáron elvégzett kertrendezés és kerti munka is feledésbe merül. A mínuszok megérkezésével drasztikusan csökken a szabadban töltött időnk is. A télen nem használatos kerti gépeket, locsoláshoz használt szivattyúkat (ha a locsoláshoz használt vízforrásban nagy szemcsemérettel rendelkező homok, kosz, piszok van, esetleg ennél még nagyobb szennyeződések, a hagyományos búvárszivattyú helyett érdemes elgondolkozni egy szennyvízszivattyú megvásárlásán) és tömlőket, valamint a bútorokat ilyenkor érdemes elraktározni jövőre, illetve felkészíteni a zord időjárásra. Vannak, akik külön helységbe teszik el kerti bútoraikat, megóvva ezzel az időjárás káros hatásaitól, de vannak, akiknek nincs erre lehetőségük, illetve szeretnék néha igénybe venni a kerti bútorokat télen is.
Annak, aki a kint tartás mellett dönt, mindenképpen fel kell készítenie a kerti elemeket a télre.
A fából készült bútorokat időközönként le kell kezelnünk
Érdemes ezt úgy időzíteni, hogy a telet, már felületkezelt állapotban kezdjék meg a kerti bútorok. A megfelelő, és rendszeres kezelésnek köszönhetően hosszú időn át mutatósak és tartósak maradhatnak ezek a bútorok. A kezelt felület nedvesség ellenállást biztosít. Azonban ennek ellenére a fa tárgyakat télen mindenképp érdemes legalább fedett részre helyezni, ugyanis a fagyra érzékenyek lehetnek. A legjobb, ha a nem használt idő alatt zárt helyen tartjuk őket.
A fém és műanyag kerti bútorok viszonylag télállóak
Nem kell tartanunk a zord időjárástól, ha kinti bútoraink fémből, illetve műanyagból készültek, ugyanis ezek az anyagok jól bírják a fagyokat, és kezelést sem igényelnek annyira, mint a faanyagból készült társaik. A fém felületek rozsdásodására kell igazán figyelni. Ezt a problémát könnyen megoldhatjuk egy kis rozsdamaróval és újrafestéssel.
Tehát kerti bútorainkban télen is gyönyörködhetünk, ha kellő gondossággal felkészítettük őket a téli időjárás viszontagságaira.